1. Jak umówić się na tatuaż?
 2. Kiedy dostanę projekt?
 3. Czy tatuaż boli?
 4. Ile kosztuje tatuaż?
 5. Kiedy macie najbliższy termin?
 6. Czy mogę zrobić sobie tatuaż w wieku 16 lat?
 7. Dlaczego nie chcecie zrobić mojego wzoru?
 8. Czy zakrywacie stare tatuaże?
 9. Czy tatuowanie jest bezpiecznym zabiegiem?
 10. Kto nie może mieć tatuażu?
 11. Czy tatuaż się rozciąga?
 12. Czy można tatuować blizny, pieprzyki i znamiona po szczepieniu?
 13. Jak długo goi się tatuaż?
 14. Jak dbać o świeży tatuaż?
 15. Czy mogę użyć znieczulenia przed tatuażem?
 16. Dlaczego nikt nie odbiera mojego telefonu i nie odpisuje na moje wiadomości?
 17. Jak przygotować się do tatuażu?
 18. Czy mogę przyjść z koleżanką/ kolegą na tatuaż?
 19. Czy na tatuaż mogę zabrać moje dziecko?
 20. Gdzie mogę położyć moją torebkę/ portfel i telefon w studiu?
 21. Jak długo trwa zabieg?
 22. Jak zapłacić za tatuaż?
 23. Chcę coś zmienić w moim projekcie, co teraz?
 24. Czy w studiu jest laser?
 25. Mogę przyjść godzinę później/wcześniej niż się umawialiśmy?
 26. Będą przerwy?

Jak umówić się na tatuaż?

Najlepiej napisz do nas wiadomość na messengerze lub na maila, albo tradycyjnie przyjdź do studia. Aby skrócić proces dogadywania się najlepiej w pierwszej wiadomości podać najważniejsze dla nas informacje, czyli:

 • Do którego artysty chcesz się zapisać? (warto wcześniej obejrzeć prace w galerii)
 • Gdzie na ciele ma być tatuaż? (dokładne miejsce - nie “na ręce”)
 • Jakiej wielkości ma być tatuaż (w cm)?
 • Opisać swój wzór jak najlepiej używając wielkich liter, interpunkcji i zasad ortografii
 • Podesłać zdjęcia z grafikami/ rysunkami/ tatuażami, które mają być dla nas inspiracją
 • Podaj datę jaka Cię interesuje

Po wstępnym ustaleniu “co i gdzie” oraz wycenie, zostaniesz poproszony o wpłatę zadatku (jest on ustalany indywidualnie), można to zrobić osobiście w studiu lub przez przelew. Na przelew czekamy zazwyczaj do 3-ech dni roboczych. Zadatek jest niezbędny do zapisu na konkretną datę. Zadatek jest wliczony do ceny tatuażu, jest on bezzwrotny.

Kiedy dostanę projekt?

Pracujemy na bieżąco, więc projekty są gotowe w dniu tatuażu. W niektórych przypadkach jest gotowy 1-2 dni przed dniem zabiegu. W ten sposób chronimy się także przed kradzieżą projektów.

Czy tatuaż boli?

Tatuaż jest bolesny ale nie na tyle aby nie wrócić po kolejne ;) Każdy inaczej odczuwa ból, mniej bolesne miejsca (np ramię, przedramię, łydka, udo) mogą być nie do zniesienia dla kogoś innego. Wiele też zależy od wzoru i długości sesji, im większy tatuaż, tym więcej wytrzymałości potrzeba.

Ile kosztuje tatuaż?

Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca, wielkości oraz stopnia skomplikowania wzoru. Cena minimalna to 150 zł (nawet jeśli będzie to tylko kropka). Pierwsza poprawka tatuażu (w razie jakiś niedociągnięć tatuażysty) jest w cenie tatuażu, na poprawkę należy się umówić w ciągu 3-ech miesięcy od zagojenia się wzoru. Jeśli tatuaż wymaga poprawki, która ewidentnie wynika ze strony nieodpowiedniej pielęgnacji tatuażu po jego wykonaniu – poprawka jest odpłatna.

Kiedy macie najbliższy termin?

Takie pytania powinniśmy ignorować, bo sprawiają, że rozmowa jest niekończąca się i obie strony tracą czas. Wszystko zależy od wzoru, wielkości i miejsca na ciele, zobacz punkt “Jak umówić się na tatuaż?”.

Czy mogę zrobić sobie tatuaż w wieku 16 lat?

Niestety nie. Nawet pozwolenie od rodziców nic nie da. Zapraszamy po 18-stce, z dowodem.

Dlaczego nie chcecie zrobić mojego wzoru?

Tatuaż to bardzo osobista sprawa. Każdy wzór robimy indywidualnie pod klienta. Nie kopiujemy tatuaży, nie powielamy już wcześniej zrobionych wzorów i nie kradniemy z internetów. Każda z nas ma swoją zajawkę, styl w którym czuje się najlepiej i wolimy czasem odmówić, niż zrobić coś co będzie na siłę, a na końcu nikt nie będzie zadowolony. Odmawiamy także robienia wzorów wzywających do nienawiści i motywów związanych nazizmem, rasizmem, homofobią itd.

Czy zakrywacie stare tatuaże?

Jest to bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy co jest do zakrycia i czy się da, lub czy mamy pomysł na Ciebie. Konsultacje odbywają się tylko w studiu (musimy dotknąć starego tatuażu), po wcześniejszym umówieniu się.

Czy tatuowanie jest bezpiecznym zabiegiem?

W studiu zawsze dbamy o higienę i czystość wykonania zabiegu. Jesteśmy pod kontrolą SANEPiD, więc nic Wam nie grozi :) Do tatuowania używamy tylko jednorazowego sprzętu, który jest potem utylizowany. Każdy z pracowników jest przeszkolony w bhp. Wasze zdrowie jest naszym PRIORYTETEM. Po wykonaniu zabiegu dostaniecie informacje na piśmie jak zaopiekować się świeżym tatuażem.

Kto nie może mieć tatuażu?

Najczęściej występującymi przeciwwskazaniami m.in. są: choroby skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, tendencja do bliznowacenia skóry, choroby przewlekłe (cukrzyca, epilepsja, padaczka, choroby serca), ciąża i karmienie piersią, aktywne zmiany wirusowe na skórze, stosowanie niektórych leków. Skóra nie może być uszkodzona i podrażniona w miejscu, które ma być tatuowane. W razie wątpliwości o każdej okoliczności, która może mieć wpływ na tatuowanie lub gojenie, musisz poinformować tatuażystę przed rozpoczęciem sesji. Pamiętaj, że zatajenie jakichkolwiek informacji na temat stanu zdrowia może wydłużyć lub skomplikować proces gojenia i tym samym przełożyć się na różnego rodzaju powikłania. Jeśli lekarz zajmujący się Twoją chorobą zezwoli na tatuaż, to poproś go o zgodę na piśmie, do przedstawienia w studiu.

Czy tatuaż się rozciąga?

Jeżeli przyrost masy jest zbyt nagły i gwałtowny to może to skutkować deformacją i rozstępami. Częste i duże wahania wagi przekładają się na złą kondycję skóry, tym samym ucierpieć może także tatuaż. Warto zachować rozwagę.

Czy można tatuować blizny, pieprzyki i znamiona po szczepieniu?

Można tatuować tylko stare blizny i znamiona po szczepieniu. Blizny będą puchnąć podczas zabiegu i mogą przez okres gojenia wyglądać bardzo nieestetycznie. Nie wolno tatuować pieprzyków! Szczególnie tych wypukłych. Staramy się je omijać i nie naruszać igłą.

Jak długo goi się tatuaż?

Tatuaż goi się 4-6 tygodni. Po 4 tyg. można nanosić poprawki i kontynuować wzór. W zależności od założonego opatrunku, proces pielęgnacji jest inny. Zobacz punkt “Jak dbać o świeży tatuaż?”. W trakcie gojenia unikamy wysiłku fizycznego, do ćwiczeń możemy wrócić po około 2-3 tygodniach.

Jak dbać o świeży tatuaż?

 1. Folia:
  • Hydrofolia: Po wykonaniu zabiegu, na skórę zostaje założony opatrunek (hydrofolia), który należy pozostawić na ciele przez 24 h - 36 h. Przez ten czas pod folią może zbierać się osocze wymieszane z tuszem i krwią -- bez obaw, to normalne. W hydrofolii można się kąpać (najlepiej prysznic).
  • Folia zwykła: Po wykonaniu zabiegu, na skórę zostaje założony opatrunek (folia spożywcza), który należy ściągnąć po 2-3 h, potem umyć jak w pkt 2. Folię trzeba nosić ok. 2 dni i 2 noce, zmieniając ją co 3-5 h, oprócz samej nocy (czyli wieczorem zakładamy świeży opatrunek, a ściągamy go dopiero rano). Po każdym ściągnięciu folii, należy umyć tatuaż zgodnie z punktem 2.
 2. Po upływie wyznaczonego czasu należy ściągnąć folię i umyć tatuaż. Najlepiej zrobić to stosując się do kilku prostych kroków: I - Umyj porządnie ręce. II - Ściągnij delikatnie folię, rozciągając ją wzdłuż skóry (hydrofolię), jeśli będzie sprawiać opór, można podlać ją delikatnie letnią wodą z prysznica / kranu. III - Umyj tatuaż. Szarym mydłem, czystymi rękoma i letnią wodą. Do tego nie używamy gąbek czy myjek. IV - Skórę wytrzyj dobrej jakości ręcznikiem papierowym. Nie pocieraj a delikatnie przykładaj. V - Daj skórze pooddychać, minimum 15 min.
 3. Następnie posmaruj tatuaż kremem lub masłem pielęgnacyjnym. Najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki dedykowane do gojenia świeżego tatuażu - są one dostępne w studiu. Nie korzystaj z innych specyfików, wiele z nich nie nadaje się już do gojenia tatuażu. Zawsze nakładaj CIENKĄ WARSTWĘ KREMU, rób to czystą ręką (czasem możesz potrzebować pomocy kogoś z zewnątrz, niech przeczyta tę ulotkę).Należy pamiętać o ważnej zasadzie: tatuaż nie może być zasuszony ani przemoczony (czy to przez krem pielęgnacyjny, czy też wodę).
 4. Po całkowitym ściągnięciu folii, tatuaż należy myć i kremować 3 razy dziennie (sposób pkt 2 i 3) przez okres minimum 4-ech tygodni.
 5. Tatuaż musi być zawsze czysty, przed każdym smarowaniem lub dotknięciem, musisz mieć umyte ręce. Nie pozwalaj nikomu dotknąć swojego tatuażu! Skóra potrzebuje nawilżenia, nie dezynfekuj jej roztworami z alkoholem, skinseptem czy octenisteptem. Wystarczy mycie i krem do pielęgnacji. Jeśli pracujesz w miejscu brudnym lub pylącym, musisz ochraniać swój tatuaż przed zewnętrzem. Najlepiej zasłonić go materiałem przepuszczającym powietrze. Pamiętaj codziennie o czystym ubraniu.
 6. W procesie gojenia skóra może się łuszczyć, mogą powstawać strupki. Pamiętaj - nie skub, nie drap ani nie uciskaj tatuażu, mogą przez to powstać ubytki. Naskórek sam się złuszczy podczas mycia i wycierania - nie pomagaj mu.

W czasie gojenia należy unikać (do 3-4 tyg.):

 • sauny, siłowni, kąpieli w basenie, akwenach wodnych (!!!),
 • długotrwałego moczenia tatuażu, najlepszy jest szybki prysznic,
 • solarium oraz opalania się (!!!), zagojony tatuaż pamiętaj smarować kremem z filtrem UV 50+, ochroni to Twój wzór przed blaknięciem,
 • 2 dni przed i po zrobieniu tatuażu unikaj alkoholu, potem pamiętaj o piciu dużej ilości wody,
 • przez pierwsze 2-3 dni odpoczywaj, jakikolwiek wysiłek fizyczny jest niewskazany.

Czy mogę użyć znieczulenia przed tatuażem?

Nie polecamy używania znieczulenia na własną rękę. Znieczulenie działa krótko, potem tatuowane miejsce boli jeszcze bardziej. Często zdarza się, że pojawia się uczulenie na maść znieczulającą. Mocne anestetyki mogą zmienić proces gojenia i poszarzyć kolory w świeżym tatuażu. Nie przyjmuj środków przeciwbólowych doustnie przed zabiegiem! Nie pomagają a wręcz przeszkadzają w trakcie tatuowania.

Dlaczego nikt nie odbiera mojego telefonu i nie odpisuje na moje wiadomości?

Jeśli nie odbieramy, to znaczy, że wciągnął nas proces tatuażu ;) Spróbuj wysłać smsa lub wiadomość na maila lub messengera. Na każdą wiadomość staramy się odpisać jak najszybciej, nie zawsze jest na to czas, bo pracujemy bardzo dużo. Prosimy o cierpliwość.

Jak przygotować się do tatuażu?

Najlepiej przestrzegać kilka punktów:

 • w dniu tatuażu zjedz syte, pożywne śniadanie i wyśpij się, nie pij kawy ani energetyków,
 • 2 dni przed i 2 dni po nie pij alkoholu,
 • nawilżaj skórę, smarując się balsamami i pijąc dużo wody, najlepiej zacznij 1-2 tyg. wcześniej,
 • skóra tatuowana nie może mieć zadrapań i wysypki, uważaj na siebie,
 • nie stresuj się, weź ze sobą ulubiona książkę lub serial na telefon,
 • nie opalaj miejsca, które będzie tatuowane. Osoby opalone będę odsyłane do domu a ich zadatek przepadnie,
 • wykąp się przez zabiegiem (to bardzo ważne),
 • weź ze sobą coś do przekąszenia (np. banan, kanapka, baton, woda i sok owocowy),
 • w studiu możesz zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji tatuażu.

Czy mogę przyjść z koleżanką/ kolegą na tatuaż?

Jeśli boisz się i potrzebujesz wsparcia, możesz wziąć ze sobą JEDNĄ osobę. Pamiętaj jednak, że będzie ona musiała poczekać w poczekalni, w zabiegowni może przebywać tylko klient i tatuażysta.

Czy na tatuaż mogę zabrać moje dziecko?

Uprasza się o nie zabieranie dzieci na zabieg. Jest to proces bardzo skomplikowany i wymaga spokoju i skupienia. Nawet jeśli Twoje dziecko jest “zawsze bardzo grzeczne i na pewno nie będzie przeszkadzać”, to proces tatuażu może być dla malucha przerażający. W studiu nie mamy opiekunki, która mogłaby się zająć dzieckiem. Prosimy swoje pociechy zostawić w domu, pod opieką dorosłego oczywiście.

Gdzie mogę położyć moją torebkę/ portfel i telefon w studiu?

Swoje rzeczy możesz położyć i zostawić tylko w miejscu wyznaczonym przez Twojego tatuażystę. Kategorycznie zabrania się stawiania wody, telefonów, pierścionków itd., na blaty robocze i stanowiska artystów! Są one odkażone i przygotowane do pracy.

Jak długo trwa zabieg?

Zależy jaki konkretnie tatuaż robimy – może to być od kilkunastu minut do kilku godzin tatuowania. Małe tatuaże umawiany w ramy czasowe w ciągu dnia, z reguły wykonujemy wtedy parę takich tatuaży. Duże wzory ustawiamy na tak zwane sesje, w zależności od wielkości zazwyczaj sesja całodzienna (przygotowanie projektu jeżeli nie jest wcześniej przygotowany, przygotowanie stanowiska, odbicie kalki, wytatuowanie, zrobienie zdjęć, zabezpieczenie tatuażu po zabiegu opatrunkiem) trwa od 6-10h, więc na takie tatuaże trzeba przeznaczyć cały dzień.

Jak zapłacić za tatuaż?

Zadatek można wpłacić osobiście w studiu lub przez przelew, jest on wtedy wliczany w poczet tatuażu. Po wykonaniu tatuażu wpłacasz pozostałą część za wykonanie Twojego wzoru - gotówką lub kartą.

Chcę coś zmienić w moim projekcie, co teraz?

Nie ma problemu – jeśli jakaś część projektu Ci nie odpowiada, to dwukrotnie możesz całkowicie bezpłatnie nanieść swoje poprawki, zazwyczaj robimy to w dniu tatuażu (jest szybciej). Całkowita zmiana projektu na inny wzór będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami – weźcie pod uwagę fakt, że projekty zawsze robimy indywidualnie dla każdej osoby bazując na wytycznych – zrobienie takiego projektu to czasem ładne kilka godzin pracy i jednak zmiana motywu na całkiem inny (po przesłaniu projektu) to niekoniecznie fajny pomysł – szanujmy swój czas.

Czy w studiu jest laser?

Aktualnie w studiu nie ma lasera. mamy jednak zaprzyjaźnione miejsca, które pomogą rozjaśnić niechciany tatuaż.

Mogę przyjść godzinę później/wcześniej niż się umawialiśmy?

Jeśli wiesz, że spóźnisz się kilka, kilkanaście minut - jakoś damy radę. Najlepiej zadzwoń wtedy lub wyślij smsa, żeby uprzedzić o tym fakcie. Zazwyczaj w dniu tatuażu mamy już ustalony grafik na dany dzień i przed Tobą lub po Tobie są inni klienci, dla których przez to może zabraknąć czasu. Z szacunku dla siebie nawzajem, pilnujmy swoich umówionych godzin. Wiemy, że pracujecie i czasami ciężko jest się wyrwać z pracy, ale tatuator, wierzcie lub nie, chciałby wieczorami też pobyć z rodziną, dokończyć projekty na następny dzień i jeszcze przespać kilka godzin.

Będą przerwy?

Nie ma problemu, my też czasem chcemy rozprostować kręgosłup lub coś przekąsić, więc wystarczy zapytać jeśli potrzebujesz chwilę oddechu. Przygotuj się jednak na to, że nie będziemy robić przerw na papierosa co kwadrans.